System PUR - Informacje

SYSTEM PUR

Piana PUR ma szerokie zastosowanie w budownictwie jako materiał do izolacji i ocieplania budynków. Począwszy od fundamentów, podług, ścian, stropów, poddaszy, stosuje się ją również w ocieplaniu hal, magazynów, pomieszczeń gospodarczych, komórek oraz wszędzie tam gdzie można zastosować izolację natryskową pianą poliuretanowa. PUR – Piana poliuretanowa to połączenie dwóch składników – żywicy (poliolu) oraz utwardzacza (izocyjanianu). Do połączenia tych dwóch składników dochodzi w urządzeniu, w którym generowane jest ciśnienie, w wyniku którego tworzy się piana poliuretanowa, materiał gotowy do aplikowania na powierzchnię podlegającą ociepleniu, izolacji. Materiał ten możemy podzielić na dwa rodzaje – pianę otwartokomórkową i zamkniętokomórkową.

Piana otwarto komórkowa

Lekka pianka, posiada przeważającą ilość (zwykle ponad 90%) komórek otwartych, tworzących strukturę gąbczastą, wypełnioną powietrzem.    Możemy stosować ją do ocieplana: stropów, ścian, poddaszy. Ponadto możemy ją zastosować na sufitach oraz we wnętrzach obiektów przemysłowych – hal, budynków produkcyjnych, magazynów. Czyli tam, gdzie na pianę nie działa bezpośrednio wilgoć i promienie słoneczne.

CHARAKTERYSTYKA:

 • PIANA PUR nie maja łączeń, rozrasta się wypełniając przestrzenie izolowane, nie tworząc mostków termicznych,
 • PIANA PUR nie traci swoich parametrów izolacyjnych tj. nie kurczy się, nie utlenia się,
 • jest antyalergiczna, przyjazna dla domowników, nie wydziela szkodliwych substancji, posiada neutralny zapach,
 • Piana nie chłonie wilgoci, nie osadza się grzyb, nie gromadzą się drobnoustroje,
 • PIANA jest materiałem, który szybko poddaje się aplikacji, co skraca czas wykonywania prac podczas ocieplania (do 300 m2 poddasza dziennie),
 • PIANA jest skuteczna zimą gdy spełnia zadanie ochronne i latem, gdy chroni poddasze przed przegrzaniem,
 • PIANA jest odporna na szeroki zakres temperatur od -70° do +120° C,
 • Izolacja pianą PUR eliminuje przeciągi i podnosi efektywność energetyczną budynków,
 • Piana PUR zabezpiecza drewniane konstrukcje przed korozją,
 • Piana PUR to doskonały materiał o parametrach dźwiękochłonnych           i wygłuszających.

Piana zamkniętokomórkowa

Twarda, zbudowana jest z zamkniętych komórek, pęcherzyków gazu,
w zależności od gęstości, pozwala  na przeprowadzenie bardzo trwałych i posiadających doskonałe właściwości izolacji:

 • fundamentów,
 • podłóg pod wylewki,
 • tarasów,
 • stropów od zewnątrz,
 • izolacje budynków gospodarczych, przechowalni owoców,
 • ocieplenie kontenerów.

Charakterystyka: 

 • doskonała zdolność do hydroizolacji i termoizolacji,
 • duża odporność na uszkodzenia mechaniczne,
 • termoizolacja jest bezspoinowa, sztywna,
 • termoizolacja posiada niską nasiąkliwość.

Ocieplenie domu Pianą PUR to dobra decyzja ze względu na podejście ekologiczne i dbanie o czyste powietrze. Jeżeli w naszym domu zastosujemy ocieplenie pianą PUR w przypadku fundamentów, murów, stropów, w znaczący sposób podniesiemy komfort korzystania z domu. Piana PUR to doskonały materiałem izolacyjnym. Odpowiednia izolacja budynku w ostateczności przełoży się na obniżenie kosztów użytkowania domu. Wysokiej jakości materiał izolacyjny, którym bez wątpienia jest piana PUR, tym mniejsze zapotrzebowanie na ciepło, co w konsekwencji daje nam niższe zużycie energii potrzebnej do ogrzania domu. W okresie letnim natomiast przy prawidłowo wykonanym ociepleniu domu Pianą PUR, która zapobiega nagrzewaniu się domu, nie musimy w nadmiarze korzystać z urządzeń chłodzących takich jak klimatyzatory, wiatraki przez co również ograniczymy zużycie energii elektrycznej. A tym samym przyczynimy się do zmniejszonej  emisji substancji zanieczyszczających do atmosfery. I to może być nasz dobry krok w kierunku ochrony środowiska. 

Piana PUR dzięki swojej budowie i właściwościom nie wchłania wody – dzięki czemu zmniejsza się  ryzyko powstania pleśni i grzybów.

Pianka poliuretanowa ma szczególne zalety – wygłuszania pomieszczenia, pozwala kontrolować natężenie dźwięków, które dochodzą do wnętrza domu z zewnątrz. Już przy zastosowaniu niewielkiej jej warstwy gwarantowane jest obniżenie poziomu hałasu. To system, pozwalający na całkowite i bezspoinowe wypełnienie przestrzeni izolowanych. 

To materiał izolacyjny, który nie wywołuje alergii, ponieważ  jego budowa – struktura utrudnia osadzanie się kurzu i bakterii, dzięki czemu powietrze jest czystsze, a tym samym przyjazne dla alergików, ponieważ nie występuje efekt pylenia, a sama izolacja jest bezzapachowa. 

Mostek termiczny lub inaczej mostek cieplny, to przegroda budynku (ściany, poddasza, stropu, fundamentu itp.), w której mamy do czynienia ze znaczącym spadkiem oporu cieplnego (R), a więc znacząco gorszą miejscową  izolacyjnością termiczną. W miejscu gdzie występuje mostek termiczny dochodzi do znacznego ubytku ciepła na zewnątrz, a przez to następuje spadek temperatury, który doprowadza do wyższego zapotrzebowania na ogrzewanie, a tym samym do wzrostu wydatków na to ogrzewanie. Dalszą konsekwencją powstawania mostków termicznych jest tworzenie się grzybów i pleśni, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia, a szczególnie uciążliwe są dla alergików.

Aby uchronić się przed powstawaniem mostków termicznych lub je zlikwidować warto zainwestować w ocieplenie i izolację PIANĄ PUR, gdyż jest to materiał, który w wyjątkowo precyzyjny sposób dociera do wszystkich szczelin, dokładnie je uszczelniając.

Ocieplenie ścian, poddasza, stropu PIANĄ PUR to bardzo dobra decyzja i inwestycja w ciepły i oszczędny  dom. Koszt izolacji domu w stosunku do wszystkich atutów i właściwości PIANY PUR, jest nieporównywalnie niski. W tym miejscu zachęcamy do kontaktu w celu zapoznania się z obecnie obowiązującymi cenami.

Telefon kontaktowy

Andrzej +48 502 110 204
Piotr +48 661 138 398

Adres mailowy

biuro@ocieplaniepianapur.pl